close
Business Phone

0 850 441 00 19

Support mail

info@www.birdokuz.com

Hakkımızda Söylenenler

Aydan SUCUOĞLU KIYILMAK

Organizasyonel Gelişim Yöneticisi

 

Hayatımı değiştiren insanlar listesi yapsam, Engin YILDIRIM listemin başlarında yer alır.
Bugün işimde geldiğim noktada, özel hayatımdaki iletişim şeklimde, dünyayı algılama boyutumda onun izlerini görürsünüz.

2015 yılında bir proje sayesinde tanışma şansı yakaladım, Tam 28 eğitim, 4 ay gibi bir süre beraber vakit geçirdik. Bir haftaya yakın beraber  kurumun ihtiyacına göre eğitim içeriği hazırladık. Samimiyeti bir anda içimizden biri olmasına sebep oldu.

Onun eğitimlerinde öyle bir tılsım vardır ki anlattıkları sadece eğitimde kalmaz hayatınızın en ince detaylarında teneffüs eder, dünyaya bakış açınızı etkiler. Bir kurumda böyle çalışanların sayısı arttıkça bir kurumun kabuk değiştirdiğine şahit olursunuz. Sonra onun cümleleri ile konuşan onun inceliğinde düşünen insanlar etrafınızda artmış olur.
Bizim de Eğitimlerdeki amacımızda davranışa dönüştürmek değil midir ?

Betül BOLSOY

Wavin İtalya & Türkiye
Bölge Satış İnsan Kaynakları Müdürü

Çok zorlanıyorum Engin Bey’i tanımlamak için…çünkü ne yazsam biliyorum ki az kalacak bizde bıraktıklarını ifade etmek. Haksızlık etmek istemiyorum unuttuğum kelimeler yüzünden…

2016 senesinde bir eğitim platformunda tanıştığım Engin Bey’e eğitim sonrasında kendisiyle mutlaka çalışmak istediğimizi belirterek ayrıldım eğitimden. İçten, keyifli enerjik anlatımıyla fark yaratan bir profesyonel. Eğitim sırasında sıkılmadan dinlediğim, ara verildiğinde bir an önce molanın bitmesini beklediğim, interaktif sunumuyla herkesi etkisi altında bırakan ender eğitmenlerdendir Engin Yıldırım.

2018 yılında İletişime Bakış Aşı’sı eğitiminden sonra dilden dile dolaşan eğitim için yönetimden de takdir aldığımızı özellikle belirtmek isterim. 2020 yılı Ocak ayında düzenleyeceğimiz Satış Toplantımızda da konuşmacı olarak Engin Bey’i ağırlıyoruz. Kendisinden duyacağımız her bir cümle, hayata dair bir kazanım.

Henüz kendisiyle yolunuz kesişmediyse, bir fırsat yaratmanızı şiddetle tavsiye ederim.

En eğiten, en öğreten, en pozitif, en güler yüzlü ve en sunum yeteneği yüksek EN’lerin eğitmeni Engin Bey’e sevgilerimizle,

Hakkımızda Kim Ne Dedi

Eda KARTAL

GTECH İnsan Kaynakları Direktörü

 

10 yılı aşkın süredir Engin Yıldırım’ın eğitmen kimliğini çalıştığım tüm kurumlarda gözlemleme fırsatım oldu. Kendisi ile ilk tanıştığım gün bitmek bilmeyen enerjisi, katılımcılarla kurduğu bağa ve anlatımı en zor olan konuları bile kendine has yorumuyla ilginç ve akılda kalır hale getirmesine hayran kalmıştım.

Engin Yıldırım için eğitimci ve koç sıfatları fazlasıyla sıradan kalıyor. Sağladığı motivasyon, kurduğu iletişim, anlatmak ve eğitmekten öte deneyimleterek öğretmesi hayatınızda fark yaratıyor.

Şimdiye kadar aldığımız satış, iletişim ve liderlik eğitimlerine ek olarak yönetim ekiplerine yönelik takım koçluğu uygulamaları kurum olarak somut etkisini gördüğümüz muhteşem deneyimlerdi. Tekrar teşekkürler emeğin, desteğin ve adanmışlığın için sevgili Engin.

csa_akademi-loogo
Koçluk, liderlik, iletişim takım olma eğitimlerini veren şahane insan 😊 Katılımcıyla kurduğu güçlü bağ, eğitimlerin hem keyifli geçmesini hem de akılda kalıcılığını arttırıyor Bilgiyi paylaşma yöntemi, ustalıkla kullandığı hitabet sanatı ve farklı bakış açısıyla ilham verici olduğunu söyleyebilirim. Yaptığı işten üst düzey keyif alması, katılımcıya da yansıyor. Tutum oluşturma, bilgi beceri edindirme ve davranışa dönüştürme konusundaki çabası takdir edilesi Kendisinden öğrenecek çok şey var.
Eylem Narin AKTAŞ
Carrefoursa Akademi /Saha eğitim Yöneticisi

Arzu Sarıkayalar

Eski Tegep Başkanı

 

Gelişim ihtiyaçlarını anlamak üzere yaptığı dikkatli ve titiz ön hazırlıklar ile öğrenme sürecini kolaylaştırır. Ortaya çıkan ürünü farklı kılmaya dair fikirlere açık, esnek ve meraklı yaklaşımlar sergiler.Çalışılması ve anlaşması keyif veren dinamik ortamlar oluşmasını sağlar. Sınıf içinde de enerji seviyesi ve pozitif yaklaşımı ile öğrenme ortamını her daim maksimumda tutmak üzere sergilediği performans alkışı hak eder. Engin kurduğu samimi, doğal bağlarla ve sınıf içinde yaşantıya taşıdığı nitelikli aktivitelerle de katılımcıyı sınıfta rahat ve sorumlu hissettirir, öğrenme sürecine ortak eder.

Pozitif, Güçlü ve Lider: Bazı eğitmenler vardır, ne verse alacağınız cinsten, bazıları vardır ne derseniz başaracağına inanacağınız cinsten, bazıları vardır onu yapacağına ve en iyi yapacağına inandığınız, gözü kapalı güveneceğiniz türden. Sevgili Engin Yıldırım işte tam böyle bir eğitmen. Sürekli gelişen ve geliştiren … 2012 yılından bugüne kadar Liderlik, kişisel farkındalık, koçluk, yetkinlik gelişimi, iletişim gibi usta işi konularda çalışıyoruz. Kendisi ve birlikte çalıştığı eğitmenlerin oluşturduğu etkinin tesadüf olmadığını söyleyebilirim. Katılımcı ile kurduğu diyalog seviyesi, ister üst yönetim isterse çalışan olsun hepsinin kalbine ulaşmayı başardığını görmek, her eğitimden sonra her yaş grubundan ve statüden fun’larının oluştuğunu görmek doğru bir eğitmen seçimi yaptığıma her zaman inanmamı sağladı. Bazen referans sormak için ararsınız bir eğitim müdürünü, ya da eğitimle ilgilenen bir İK müdürünü sorularınızda merak ettiğiniz minicik ayrıntılar vardır sorarsınız ya, Engin Yıldırım'la çalıştıktan sonra bu soruları kimi referans olarak sormanız gerektiğini daha iyi anlayacağınızdan eminim. Yalnız dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu var ki o da başka eğitimler için başka eğitmen isimleri ararken standartlarınızı sürekli Engin Yıldırım’ı referans alarak belirliyor olmamanız gerektiği. Çünkü bu standartları kolayca yakalamanız biraz zor gibi.
Mustafa KODAZ
Bayer Türk Saha Satış Eğitim Müdürü

Engin Yıldırım Sosyal Medya Hesapları

arabam 1

Engin Yıldırım’ın eğitimlerine katılımcı olarak dahil olmamın yanı sıra organize eden tarafta da bulundum. Eğitimlerinin tümünün içeriği firmaya özel olarak, detaylı bir şekilde tasarlanıyor. Eğitime dahil olan tüm katılımcıların ortak yorumu, gün boyu hiç kopmadan konuya odaklanabilmeleri ve aldıkları bilgileri gerçek hayatta uygulayabilecekleri yönünde olmuştur. Bunun en önemli nedeninin Engin Yıldırım’ın yüksek enerjisi, katılımcılarla olan pozitif iletişimi, deneyimi ve konuya hakim olmasından kaynaklandığını gözlemlediğimi söyleyebilirim. 

Merve SOYTÜRK

« 2018 ♥ » Arabam.com İnsan Kaynakları Müdürü
tekona-ak
Kurum olarak 2013 tarihinden bu yana 5 yıldır hem merkez hem de mağaza çalışanlarımız için eğitimler planlıyoruz. Dokunduğu her yerde kendisinin de ifade ettiği gibi “pozitif değişimler” yaratırken iş birliğine açık hali açıkçası bizlere iç eğitmen ile çalışır gibi bir konfor da sağlıyor. Kendinizi size atanmış bir eğitime katılmaktan çok, hem özel hayatınızla hem de yaptığınız görev ile ilgili ipuçlarını toplayan bir oyunun içerisinde hissediyorsunuz. Eğitim içerisindeki etkili aktiviteleri yüksek farkındalıkları beraberinde getirerek kolay kolay hafızalardan silinmeyecek tecrübeler kazandırıyor.
Cömertliği ve bitmeyen çabası ile bilginin paylaştıkça anlamlı olduğunun ispatıdır Engin YILDIRIM. Hem eğitimlerine katılmış hem iş ortağı halinde çalışmış hem de katılımcıların geri bildirimlerini duyma şansı bulmuş biri olarak onu kısaca “İÇİMİZDEN BİRİ” olarak tanımlıyoruz.
Neslihan KARABULUT
İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim Müdür Yardımcısı

12+

Yıllık eğitimcilik deneyimi

10000+

Eğitim Saati

100+

Tamamlanmış Proje

1000+

Saat Koçluk

Kariyer.net olarak yaklaşık 4,5 yıldır Engin Bey ile eğitimler planlıyoruz. İş birliğimizin bu denli uzun sürmesinde şüphesiz ki kendisinin anlatım tarzı, hazırladığı içeriklerin verimliliği ve eğitim içindeki uygulamaların gerçek hayata entegre edilebilir olması etkili oluyor. Gerek ekiplerin dinamiklerini çok iyi bilmesi ve bu bilgileri eğitim içeriğinde kullanması gerekse de koçluk tecrübesini eğitimlere farkındalığı arttıracak şekilde getirmesi eğitimlerin bizler açısından daha da verimli geçmesini sağlıyor. Kendisinden eğitim alırken hem eğleniyor hem de gerçekten deneyimleyerek öğreniyorsunuz ve bence en önemli artısı eğitim sonunda elinizde, hayatınızda uygulayabileceğiniz somut verilerin olması. Sıcacık ve eğlenceli kişiliği ile O artık bizden biri gibi! İşin mutfağında da kendisi ile çalışmanın, planlama yapmanın, içerik oluşturmanın çok keyifli olduğunu söylemek isterim. Geribildirime açık, çözüm odaklı yaklaşımı ile harika bir iş ortağı diyebilirim.
Seyhan Üner
Kariyernet Eğitim Müdürü
“Engin’den öğrenmek, öğrenmenin, gelişmenin en keyifli halidir. En zor kavramları size en yalın haliyle aktarır. Neşesi, sürekli an’da oluşu, odağı hiç kaybetmemesi, herkesi eğitime dahil etmesiyle tam bir profesyoneldir. Sürekli kendini ve sınıflarını geliştirir. Kaç yıl oldu bilmiyorum, her sene ondan öğrenmeye, gelişmeye devam ediyoruz. Kendisi Tanı için bir efsanedir !!!”
Oya ERTEKİN
"2018" Koç Topluluğu / Tanı Pazarlama / Kurumsal Gelişim
Yukarı Çık